czwartek, 10 kwietnia 2014

Nowy dział na blogu


Mama nigdy nie ukrywała, że nie ma ambicji być Kominkiem czy Kasią Tusk. Ten blog powstał, żeby zbierać wspomnienia które z natury są ulotne. Ostatnio Mama zdała sobie sprawę z tego, że nie pamięta już co dokładnie i kiedy czytała Pietruszce. Dlatego postanowiła spisać najważniejsze lektury Pietruszki (a przy okazji od razu i Zochacza) póki je jeszcze pamięta. Wybierała tylko te, które spełniają 3 kryteria:

 1. Są prawdziwymi, grubszymi książkami (nie załapały się więc dziesiątki książeczek np. z wierszykami Brzechwy czy Tuwima)

 2. Są z założenia beletrystyczne (nie pojawiają się więc różne przewodniki i encyklopedie)

 3. Podobały się dzieciom i rodzicom w okresie kiedy były czytane (czyli pasowały dla danego wieku).

Najpierw Mama planowała spisać to sobie w jakimś pliku na domowym komputerze. A potem pomyślała, że może kogoś te pomysły zainspirują. Znajdziecie je w bocznej szpalcie.

8 komentarzy:

 1. Mamo Pietruszki, Zochacza i Jasia nie gniewaj się, ale kradnę pomysł!!! Taka biblioteczka to świetny pomysł ;) A Wasz już jest dla mnie inspiracją!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mawia Piotrek - książkoza murowana, nie wyleczą się do końca życia :)  OdpowiedzUsuń
 3. O, super, właśnie myślałam nad "Poczytaj mi mamo". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja i moje urwisy10 kwietnia 2014 14:37

  Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj ja pewno bede zagladac i inspirowac sie Pietruszkowymi lekturami. Poki co u nas franklin teraz rzadzi

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozczytane te Wasze pociechy. Bardzo fajny pomysł z blogową biblioteczką. Chyba muszę "podkraść" pomysł, bo i moje dziewczynki codziennie domagają się swoich ulubionych bajek. Bez wieczornego seansu z książką w ręku nie zasną:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie się Twój pomysł bardzo przyda bo obecnie mamy przesyt czytania ciągle tych samych wierszyków i książeczek z naszej kolekcji a z tego co jest na półkach sklepowych nigdy nie wiem co wybrać, może znajdę jakąś inspirację u Was :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)