czwartek, 1 grudnia 2016

Sekwencja niezbędna

Rodziców nie było wieczorem w domu, więc na posterunku został Dziadek Marian. Umył Jachola, wytarł go i zabrał do jego pokoju. Po czym posadził go sobie na kolanach i zaczął mu zakładać spodnie od piżamy. Ku zdziwieniu Dziadka, Jachol zaczął gwałtownie protestować. Niestety dykcja Jachola pozostawia jeszcze wiele do życzenia, Dziadek miał więc problemy ze zrozumieniem o czym mówi najmłodszy wnuk. Spokojnie próbował więc nadal założyć mu spodnie od piżamy, jednocześnie tłumacząc, że wszystkie inne prośby spełni kiedy Jachol będzie już ubrany.

Coraz bardziej zdenerwowany Jachol zaczął wierzgać nogami, po czym wyrwał się Dziadkowi i wrzasnął coś, co Dziadek w końcu zrozumiał. "Najpierw pieluszka?" upewnił się Dziadek, patrząc na gołe cztery litery Jachola. "Tak!" stwierdził z ulgą Jachol.

Kiedy Dziadek uświadomił sobie jakie byłyby konsekwencje braku czujności wnuka, również odetchnął z ulgą. 

5 komentarzy:

 1. Szczęście, że dziadek nie potrzebuje, inaczej by pamiętał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzielny młody człowiek.
  No i wie czego chce :].
  Oczywiście spokoju Dziadka :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziadek z pewnością już zapamięta, co po czym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy u Ciebie Zochacz odstawiła się od pieluszki szybciej? Pytam bo Ela już od dawna pieluchy na noc nie zakłada i nie musi, a chłopcy w tym wieku jeszcze długo nosili... Ciekawa jestem czy to zależy od płci czy od czego :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)