niedziela, 27 września 2015

Odczepne

Mama poprosiła Zochacz żeby jej coś narysowała. Zochacz się ewidentnie nie chciało, ale ponieważ Mama się upierała to po krótkiej chwilce przyszła z kartką na której był szarobury bazgroł.

Mama nie ma przesadnych oczekiwań wobec talentów artystycznych swoich dzieci, ale oczekuje od nich że będą się starać. Widząc bazgroł spojrzała na Zochacz z ukosa i powiedziała "Nie podoba mi się ten obrazek. Narysowałaś go na odczepnego. Miałam nadzieję, że się bardziej postarasz dla mnie".

Zochacz zabłysły oczy. Po chwili przybiegła z kolejnym rysunkiem i zapytała z nadzieją w głosie "Ten ci się podoba? Bo zobacz, narysowałam na odczepnego".

Mama z ciężkim sercem wytłumaczyła córci, że "na odczepnego" to jednak nie jest komplement.

7 komentarzy:

 1. Po co Ją zmuszałaś do rysowania ? to jakieś zwierzatko, ze musi robić wszystko co chce Mama ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zochacz za niespełna rok idzie do szkoły. Musi ćwiczyć tzw. małą motorykę czyli precyzyjne ruchy dłoni. Można to ćwiczyć poprzez szlaczki, kolorowanki albo rysowanie. Nie ma to nic wspólnego z tresurą tylko z naturalnym rozwojem. Kiedy pójdzie do szkoły będzie musiała odrabiać lekcje, uczyć się do klasówek, itp. Zadaniem rodziców jest ją do tego przygotować. I nauczyć, że niczego w życiu nie powinna robić na odczepnego. :)

   Usuń
  2. A to ostatnie czasem najtrudniejsze i dla dorosłych. Serdeczności!

   Usuń
  3. Zwierzątka też nie muszą robić co zechcemy..
   Zochacz jak zawsze błyskotliwa :) Fajne masz te dzieciaczki i prawdą jest, ze poprzez taką zabawę nie tylko uczymy tzw małej motoryki, ale i sumienności.

   Usuń
 2. Piękna riposta Mamo :) lubię Cię czytać od tak dawna, a ciągle dzieje się coś co sprawia że lubię jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna riposta Mamo :) lubię Cię czytać od tak dawna, a ciągle dzieje się coś co sprawia że lubię jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem tekstu tego anonima do góry.... Nie zmuszałaś jej tylko poprosiłaś a to różnica! Poza tym dziecko trzeba zachęcać do rozwijania swoich zdolności albo do ich odkrywania!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)