czwartek, 4 czerwca 2015

Odpowiedni wiek do makijażu

Rodzina szykowała się do wyjścia. Zochacz próbowała wynegocjować z Mamą, żeby jej Mama poczytała, jednak Mama powiedziała, że nie może teraz czytać bo musi się jeszcze uczesać i umalować. Zafascynowana Zochacz spytała czy może popatrzeć jak Mama będzie się malować. 

Zochacz rozsiadła się w łazience a Mama wyciągnęła z szafki kosmetyki. Spojrzała na córkę i powiedziała "Ale wiesz kochanie, że małe dziewczynki nie mogą się malować, prawda? Tylko duże panie. Więc żebyś mi nie próbowała sama się malować Mamy kosmetykami. Jak już przyjdzie pora to Mama cię nauczy jak się malować. Ale samej nie wolno.".

Zochacz pokiwała twierdząco głową po czym spytała przymilnie "A kiedy to będzie? Jak już będę miała dwanaście lat?".

Cóż córko, chyba jednak nieco później. 

8 komentarzy:

 1. Mnie fascynuje to że od maleńkości w dzieciach kształtują się te cechy damsko-męskie. Że już małe dziewczynki lubią się bawić lalkami, przebierać je i wozić wózkiem,nosić torebki i korale mamy,mieć błyszczyk i pomalowane paznokcie. A chłopaki bawić się autami,narzędziami i kopać piłkę. Co tam jakiś gender. Mój syn ma tonę zabawek i nigdy mu nie wciskałam mu do ręki tych męskich zabawek. Sam sobie je wybrał. I sam się pcha do narzędzi ojca a nie do mojej kosmetyczki.
  Nie rozumiem tej nagonki genderyzmu skoro dzieci same określają jakie chcą być. A młoda fajna, optymistka��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to to - niech dzieci same decydują. Moja Córka od małego wychowywana z chłopakami nie ruszała lalek. Autka, klocki, pociągi to było to. Nakłanianie do wspólnych zabaw w gotowanie, herbatki dla lal itp zawsze kończyło się... zabawą w wyścigi samochodowe. Aż przyszedł taki dzień że sama się zainteresowała lalkami i zabawami uznanymi bardziej za dziewczęce. I już :)

   Usuń
  2. ms.blond, miałam na myśli raczej optymizm Mamy Pietruszki, że Zochacz zacznie sie malować później niż majac 12 lat....

   Usuń
  3. No ja też zrozumiałam agrę że raczej mówiła o mnie ;)

   Usuń
 2. To u nas jest, "jak będę już dorosła i będę miała 9 lat..." ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby ci się udało w dzisiejszych czasach ten czas opóźnić..... to w jakim wieku teraz się dziewczynki maluja woła o pomstę do nieba :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)