poniedziałek, 28 października 2013

Wspólne spanie de luxe


Mamy kolega z pracy ma synka który ma rok i 9 miesięcy. Ostatnio się żalił, że synek dość często budzi się nad ranem i płaczem domaga się żeby go przynieść do łóżka rodziców. Kiedy w końcu ojciec wstaje i przynosi do rodzicielskiej sypialni, młody zasypia radośnie zaś ojciec często długo nie może zasnąć, wybity z rytmu.

Mama uśmiechnęła się do kolegi z miną matki średnio-zaawansowanej i powiedziała, że to tylko kwestia czasu. I że z Zochaczem nie ma w tym zakresie żadnych problemów. Na ten przykład dziś, kiedy o drugiej w nocy Zochacz stwierdziła, że ma ochotę spać w łóżku rodziców po prostu wstała, wzięła Madzię pod pachę i przymaszerowała do pokoju rodziców. Po czym wdrapała się na łóżko, umościła między Mamą i Tatą, przykryła Mamy kołdrą i spokojnie zasnęła.

Tata się nawet nie obudził.

9 komentarzy:

 1. Oj tak, potwierdzam, one z wiekiem nabierają wprawy. Mnie się już zdarzyło, że rano zastanawiałam się jakim cudem Córa znalazła się u nas? Kulturalnie potrafi nawet swoją poduszkę wziąć, kocyk, miśka, pełen pakiet. Niestety jednak zazwyczaj jak już uśnie, tak kopie, że w trybie natychmiastowym jest odnoszona do siebie, ale tego znowu ona już nie rejestruje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. hehe :) u nas też mały "jasio wędrowniczek" wędrował sam :-), nawet teraz choć dziś ma siódme urodzinki okazjonalnie się zdarza słyszeć ciche tup, tup bosych stópek po podłodze a potem wślizguje się niemal bezszelestnie do łóżka rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas rano jest nas czworo, lozko daje rade, my tez

  OdpowiedzUsuń
 4. A u nas mama wędruje do synka, kiedy usłyszy nocne 'Mamuniu'. I często-gęsto tam zostaje, bo synek ma duże łóżko i na szczęście się mieścimy :P

  OdpowiedzUsuń
 5. mój maż też czasem pyta rano zdziwiony skąd wzięło się dziecko w naszym łóżku i często słyszy odpowiedź, zę zamo przyszło ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Naszego Młodego jednak trzeba donosić :) A jak już sam dojdzie, to w nocnym otumanieniu jeszcze sam się nie wgramoli :( Ale taka trzylatka, to ach!

  OdpowiedzUsuń
 7. We czwórkę się mieścimy, przez jakiś czas wciąż się stresowałam, jak damy radę w piątkę (Asiula zameldowana w naszym łóżku na stałe, natomiast Starszaki wędrują, zazwyczaj na zmianę). Ale okazało się, że się udaje, Zośka musi co prawda leżeć w poprzek w nogach... a ja wciśnięta w ścianę;) ale wszyscy obecni. Nie wszyscy przytomni;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hehe. U nas też wędrowanie odbywa się samodzielnie. A dorosła płeć męska nie budzi się wcale :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)