sobota, 29 kwietnia 2017

Atrakcje turystyczne

Korzystając z dni wolnych w szkole, Rodzice zapakowali Pietruszkę, Zochacz i Jachola do samochodu i pojechali zwiedzać zachodnią Ukrainę. Kiedy po kilku dniach wrócili do domu, Mama tradycyjnie spytała dzieci co im się najbardziej podobało. Odpowiedź zaskoczyła ją na całej linii.

Oczywiście Mama nie spodziewała się usłyszeć o rezydencji metropolitów Bukowiny i Dalmacji w Czerniowcach czy o unikatowej cerkwi Świętej Trójcy w Żółkwi. Zakładała jednak, że usłyszy o placu zabaw we Lwowie lub o zabawie ze szczeniaczkami w Chocimiu. Ale nie, całej trójce najbardziej podobała się granica ukraińsko-polska, na której spędzili prawie sześć godzin. Podobała im się najbardziej, bo Mama rozłożyła tylne fotele i z połączenia ich i części bagażnika powstał "plac zabaw" po którym mogli jeździć autkami, czytać książki, itd.

Mama prawie zaczęła żałować, że wybłagała pograniczników ukraińskich, żeby pozwolili przeskoczyć im część kolejki. Ewidentnie pozbawiła Pietruszkę, Zochacz i Jachola czterech do sześciu godzin z największą atrakcją wyprawy.

3 komentarze:

 1. Cudne! Kiedyś zapytałam moje dzieci, co najbardziej podobało im się na wakacjach, przygotowanych przez rodziców z wielkim zaangażowaniem. Odpowiedź- dzień , w którym wróciliśmy do DOMECZKU.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo już jakie atrakcje szykować dzieciom na następny wyjazd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie można było pod domem nie? Te fotele...

  Na granicy z Ukrainą zrobiłam kiedyś awanturę wopiście, grzecznie ale zdecydowanie zrobiłam. Staliśmy w autokarze (rejsowym) na terenie pomiędzy. Bez toalety oczywiście... z dziećmi... Ugiął się...

  Pytanie "Co się najbardziej podobało?" jest zdradliwe. Najstarsza po chyba pierwszym spacerze po ZOO wyznała, ze... kaczki. A Najmłodszy z pięknej wyprawy obejmującej az Wilno uznał, że najbardziej podobało mu się w... Strzelnie. (Widzisz ten szok rodziców? Romańskie kolumny, rotunda i sześciolatek? - Dlaczego syneczku? - Bo tam dostałem miecz! (drewniany).

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze :)